Dukla Praha

Roman Šebrle, Tomáš Dvořák, Barbora Špotáková, Kateřina Baďurová, Tomáš Janků a mnozí další v současnosti, Emil Zátopek, Jiří Skobla, Josef Odložil, Imrich Bugár, Jan Železný v minulosti – co jméno, to pojem českého a světového sportu.

 

Atletický klub Dukla Praha patří k nejpřednějším v Evropě. Jeho historie začíná v roce 1948, kdy vzniká Armádní tělovýchovný klub (ATK), ve kterém právě atletika hraje významnou roli. V roce 1952 změnil klub název na Ústřední dům armády (ÚDA) a konečně v roce 1956 na nynější Dukla Praha.

 

Atleti Dukly Praha začali tvořit od samého počátku páteř reprezentace a po mnoho let drží primát v české královně sportu.

Atletický klub Dukla Praha nepředstavoval jen profesionální formu přípravy, ale od začátku fungoval jako každý jiný klub. Především starostlivost o mládež byla vždy důležitou součástí činnosti klubu, rovněž organizování závodů jak na pražské, tak celostátní úrovni charakterizovalo jeho práci. Ucelený systém přípravy od mládeže po dospělé jsou nejcennějšími principy, na kterých klub dále rozvíjí svou činnost.

 

Atletický klub Dukla Praha se stal pojmem nejenom v české atletice, ale je vnímán jako tradiční a silný evropský klub.

 

 

Fotogalerie


Novinky a aktuality
  • Sobota, 12. září, 2009

    Světové atletické finále

    V řeckém Soluni proběhl první den atletického finále a Jarda Bába s...
  • Sobota, 29. srpen, 2009

    Eberstadt

    V sobotu se konal prestižní mítink ve skoku vysokém v německém Eber...
Historie novinek

Partneři Dukly Praha